Double-double Simona nije dao ploda: Osma Euroliga za CSKA

Hrvatski košarkaš Krunoslav Simon odigrao je odličnu utakmicu u finalu Eurolige, zabio je 15 poena uz 10 skokova, ali kontinentalna kruna otišla je CSKA. Treće mjesto osvojio je Real Madrid

Košarkaši moskovskog CSKA osvojili su naslov europskih prvaka zahvaljujući 91-83 (29-20, 15-22, 24-20, 23-21) pobjedi protiv Anadolu Efesa u finalu završnog turnira Eurolige igranom u španjolskoj Vitoriji.

Za moskovski sastav ovo je osmi naslov kontinentalnog prvaka, a prvi nakon 2016. godine.

Hrvatski branič Krunoslav Simon odigrao je odličnu utakmicu za Anadolu Efes, za 30 minuta postigao je 15 koševa (šut za dva 2-10, trica 3-6, slobodna bacanja 2-2) uz 10 skokova i dvije asistencije.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bili su Cory Higgins i Will Clyburn s po 20 koševa, dok je Shane Larkin predvodio Efes s 29 ubačaja.

CSKA je preuzeo kontrolu utakmice serijom 11-0 krajem prve četvrtine kojom je ostvario prednost od 29-17. Hrvatski branič Krunoslav Simon je s pet uzastopnih koševa pokrenuo 11-3 seriju Efesa kojom je turski sastav do poluvremena smanjio zaostatak na 44-42.

Krajem treće četvrtine CSKA je stigao do najveće prednosti od 14 razlike (68-54), ali Efes se do isteka tog dijela igre ponovno uspio primaknuti i tricom Larkina sa sirenom smanjiti na 68-62. Efes se nije predavao niti kada je CSKA košem Higginsa poveo sa 83-71 četiri i pol minute prije kraja, već je tricama Simona i Micića te koševima Dunstona i Larkina smanjio na 85-81 dvije minute prije isteka vremena. No nakon Higginsovih pogođenih slobodnih bacanja za 87-81 Larkin je promašio dvije trice u istom napadu čime je propala posljednja prilika turskog sastava za potpuni povratak.

Treće mjesto osvojio je madridski Real koji je svladao Fenerbahče 94-75 (24-16, 14-24, 31-23, 25-12).