Tko nam je donio zlato? Josip najsjajniji iz olimpijske obitelji

Glasnović je u finalu bio bolji protiv Talijana Giovannija Pelliela nakon raspucavanja i tako osvojio svoju prvu olimpijsku medalju u karijeri i to odmah zlatnu. Čestitke od sportske redakcije 24sata!

Hrvatski trapaš Josip Glasnović i mlađi brat Antona Glasnovića, koji je na Olimpijskim igrama u Londonu zauzeo odlično 6. mjesto, ostvario je rezultat karijere osvojivši prvu olimpijsku medalju za Hrvatsku u Rio de Janeiru! Glasnović je nakon drame raspucavanja protiv Giovannija Pelliela  u finaluosvojio zlatnu medalju. Bila je to njegova prva olimpijska medalja u karijeri i odmah zlatna.

Glasnović je rođen u Zagrebu 1983. godine i hrvatski je streljač koji se natječe u individualnom i timskom trapu. Najveći uspjeh karijere (na svjetskoj razini) do danas mu je bilo finale trapa na Olimpijskim igrama u Pekingu kada je završio na odličnom 5. mjestu. Glasnović je osim nastupa na OI-u upisao i niz sjajnih rezultata na Europskim prvenstvima.

Osvojio je zlato u Larnaci u timskom trapu i broncu u individualnom 2012. godine, zatim u Suhlu 2013. godine i u individualnom i u timskom trapu, dok je 2014. godine u Sarlospuszti osvojio broncu u timskom trapu. Prošle godine je na Svjetskom kupu u Al Ainu zauzeo odlično drugo mjesto i tako izborio nastup na OI-u u Riju gdje je nakon kvalifikacija bio treći.