Druga pobjeda Hornetsa, Houston bolji od Dallasa

Do druge pobjede u sezoni došli su košarkaši New Orleans Horntesa. Predvođeni Paulom slavili su na gostovanju kod Phoenixa 108-95

Chris Paul zabio je 20 koševa uz deset asistencija i osam skokova najviše time pridonijevši porazu novog trenera Sunsa Terryja Portera u debiju pred domaćom publikom. Predrag Stojaković dodao je također 20 koševa, a Morris Peterson 21. Iako su igrali bez startnog centra Tysona Chandlera, Hornetsi su pobijedili Sunse peti put zaredom. Lani su dobili sva četiri susreta. U Porterovoj momčadi Steve Nash ubacio je 24 koša uz devet asistencija, a Amare Stoudemire 21 koš uz 12 skokova. NBA ligi i publici u Dallasu pokazao se i novi trener Mavericksa Rick Carlisle, također neuspješno. Domaće su košarkaše pobijedili Houston Rocketsi 112-102. Presudna je bila Houstonova serija 16-2 u drugoj polovici posljednje četvrtine. Njome su od 92-92 gosti došli na 108-94. Yao Ming zabio je 30 koševa i skočio 13 puta, dok je Ron Artest dodao 29 poena. Upravo je pojačanje Rocketsa igralo ključnu ulogu u spomenutoj seriji sa sedam od 16 koševa gostiju. Dvojica suigrača, koji su se uoči početka sezone otvoreno napadali preko novina, sve bolje surađuju. Artest je išao braniti Minga u jednom naguravanju s domaćom zvijezdom Joshom Howardom, zbog čega je dobio tehničku. Ming mu je nakon toga “dao pet”. Dirk Nowitzki zabio je 36 koševa za Dallas, ali samo dva u posljednjoj četvrtini: nakon spomenute tehničke pogreške Artesta. Briljirao je i Howard s 28 koševa i 11 skokova. Jason Kidd ubacio je sedam poena, a asistirao 12 puta. LeBron James i Daniel Gibson, mlade zvijezde Clevelanda, bili su najzaslužniji za domaću pobjedu Cavaliersa nad Charlotteom 96-79. James je zabio 22 koša uz devet skokova i devet asistencija za samo 30 minuta na parketu. Gibson je dodao 20 koševa. Treneru gostiju Larryju Brownu ovo je bio debitantski poraz na klupi Bobcatsa, momčadi koju iz ureda vodi Michael Jordan. Predvodio ju je Jason Richardson s 24 koša.
REZULTATI:
Dallas – Houston 102-112, Phoenix – New Orleans 95-108, Cleveland – Charlotte 96-79