Dubai: Đoković svladao Južnog i obranio naslov

Srpski tenisač pobjedom na Mihailom Južnim osvojio je svoj prvi ovosezonski turnir. Meč je trajao 3 i pol sata, a bio je odgođen zbog kiše

Srbijanski tenisač Novak Đoković pobijedio je u nastavku subotnjeg finala ATP turnira u Dubaiju Rusa Mihaila Južnija 7-5, 5-7, 6-3. Obranio je drugi tenisač ATP ljestvice lanjski naslov na 1.6 milijuna dolara vrijednom turniru u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, osvojivši svoj prvi ovosezonski te ukupno 17. naslov u karijeri. Protiv neugodnog Rusa, koji ga je prije dva tjeda pobijedio u polufinalu Rotterdama u dva tie-breaka, Đoković je slavio četvrtu pobjedu u njihovu sedmom meču. Ukupno je meč trajao 3 sata i 21 minutu bez prekida, a dovršen je u jednom komadu u nedjelju nakon što je u subotu odgođen za nedjelju poslije drugog prekida zbog kišnog nevremena. U nedjeljni je nastavak meča Đoković ušao s prednošću 7-5, 2-0 i 30-15 na svom servisu, no Rus je tada proigrao, te pobijedio u drugom setu 7-5 breaknuvši Đokovića čak u tri navrata. Stiskao je Južnij, 15. tenisač svijeta i sedmi nositelj turnira, Đokovićev servis i u odlučujećem setu, ali je propustio čak pet od šest break-prilika. Istodobno mu je Đoković oduzeo dva servis-gema od ukupno četiri prilike. Odlučujući je break napravio u osmom gemu, pri svom vodstvu 4-3, te nakon toga uspješno odservirao za set. Đoković si je puno problema na servisu stvorio sam. Skupio je čak 12 dvostrukih pogrešaka.