Dudu asistirao Senderosu, Arsenal pobijedio 2-0

Arsenal je protiv Blackburn Roversa upisao 19. ovosezonsku pobjedu i prednost pred prvim pratiteljom Man Unitedom povisio na pet bodova

U posljednjem dvoboju 26. kola engleskog Premiershipa Arsenal je na Emirates Stadiumu pobijedio Blackburn Roverse s 2-0. Eduardo da Silva odigrao je cijelu utakmicu za 'Topnike', a u četvrtoj minuti sjajno je izveo korner s desne strane i Philippeu Senderosu tako asistirao za prvi gol. Konačnih 2-0 postavio je Emmanuel Adebayor u 90. minuti.
Dudu je bio jedan od najboljih igrača Arsenala u večerašnjem susretu, a pored asistencije za gol pokazao je još nekoliko vrhunskih poteza. U 49. minuti sjajno je proigrao Hleba koji je pogodio stativu, a u 67. minuti hrvatski reprezentativac pokrenuo je još jednu izglednu napadačku akciju na kraju koje je Cesc Fabregas pucao malo pored lijeve vratnice.
Arsenal je protiv Blackburna upisao 19. ovosezonsku pobjedu i prikupio 63. bod te prednost pred drugoplasiranim Manchster Unitedom povisio na pet bodova.