Dudu gradskom rivalu zabio prvi gol ove sezone za Šahtar

Eduardo da Silva je zabio prvi gol ove sezone za Šahtar. Hrvatski napadač zabio je u pobjedi svoje momčadi 4-0 na gostovanju kod gradskog rivala Metalurga.

Šahtar je u 15. kolu ukrajinskog prvenstva došao i do 15 pobjede. U gradskom derbiju kao gosti bili su bolji od Metalurga 4-0.

Eduardo je utakmicu počeo od prve minute, a za ukazano povjerenje se odužio već u 10. minuti utakmice, kada je iskoristio lošu reakciju vratara Metalurga nakon udarca Srne i pospremio odbijenu loptu u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena Mkhitaryan je zabio još dva gola te je Šahtar nakon prvih 45 minuta imao prednost od 3-0. Uvjerljivu pobjedu Šahtara četvrtim golom u posljednjim trenucima utakmice potvrdio je Teixeira.

Srna i Eduardo igrali su svih 90 minuta.

Nakon 15. kola Šahtar je vodeća momčad ukrajinske lige s 45 bodova, čak 14 više od drugoplasiranog kijevskog Dinama.