Dvojica među osam: Ruiwu i Primorac u četvrtfinalu

Zoran Primorac pobijedio je predstavnika Singapura, a Tan Ruiwu kineskog igrača. Obojica će igrati u četvrtfinalu olimpijskog turnira

Hrvatski stolnotenisač Zoran Primorac plasirao se u četvrtfinale olimpijskog turnira pobjedom protiv singapurskog igrača Zi Yang 4-2 (11-7, 11-7, 4-11, 8-11, 11-7, 11-6). U prva dva seta Primorac je potpuno dominirao i osvojio ih uz sedam poena protivnika. No Singapurac se vratio furioznim trećim setom, u kojem je ubrzo otišao do 10-2 i smanjio. U četvrtom je setu Zi Yang od 4-8 otišao do 11-8 i uspio poravnati. Tad je na naplatu došlo Zokijevo iskustvo i Singapurac mu više nije uspio zaprijetiti, s 11-7 i 11-6 otišao je u četvrtfinale, gdje će igrati protiv 42-godišnjeg Šveđanina Jörgena Perssona.
U četvrtfinalu će igrati i drugi naš predstavnik u pojedinačnom dijelu turnira Ruiwu Tan. Naš Kinez pobijedio je 'pravoga' Kineza Ching Liua 4-2 (9-11, 11-6, 10-12, 11-8, 13-11, 11-5), i to u vrlo dramatičnome meču. Li je dvaput imao prednost od seta viška, ali Ruiwu se oba puta uspio vratiti i nakon petog seta konačno povesti. A za to se morao pošteno namučiti budući da je set otišao do ukupno 24 poena. U setu koji je Ruiwuu donio pobjedu sve je bilo puno lakše. Tan Ruiwu će u četvrtfinalu igrati protiv Kineza Liqin Wanga.