Eduardo asistirao i izborio penal u pobjedi Arsenala

Bivši igrač Dinama izborio je penal, koji je realizirao trostruki strijelac Adebayor. Na dodavanje Eduarda Fabregas je zabio četvrti gol

Eduardo nije uspio zabiti u visokoj pobjedi Arsenala protiv Derby Countyja, ali odigrao je odličnih 90 minuta. Prvi gol zabio je Diaby nakon 10 minuta igre, na 2-0 povisio je Adebayor. Isti igrač zabio je i treći gol, i to iz penala koji je izborio baš Eduardo. Dvadeset minuta poslije Dudu je asistirao Cescu Fabregasu i Arsenal je poveo 4-0. "Peticu" u mreži slabih gostiju zaokružio je Adebayor svojim trećim golom na utakmici.
Vedran Ćorluka odigrao je cijelu utakmicu u 'festivalu golova'. Na gostovanju kod Fulhama njegov Manchester City odigrao je 3-3. City je dvaput gubio, a onda ispustio vodstvo 3-2.
Liverpool je razočarao svoje navijače na Anfieldu. "Redsi" su odigrali 0-0 s Birminghamom. Sunderland je odigrao 2-2 u gostima kod Middlesbrougha, a Reading je u sudačkoj nadoknadi osigurao sva tri boda protiv Wigana. Junak dana je James Harper.
REZULTATI SUBOTNJIH UTAKMICA 7. KOLA:
Liverpool - Birmingham City 0-0
Middlesbrough - Sunderland 2-2 (Arca 14, Downing 67 / Leadbitter 2, L. Miller 89)
Arsenal - Derby County 5-0 (Diaby 10, Adebayor 26, 50-11m, 79, Fabregas 70)
Reading - Wigan 2-1 (Kitson 29, J. Harper 90 / M. Bent 50)
Fulham - Manchester City 3-3 (Davies 14, Bouaza 48, Murphy 75 / Petrov 37, 60, Mpenza 50)