Eduardo da Silva zabio šesti prvenstveni gol, Srna asistirao

Šahtar je teže od očekivanog pobijedio treću momčad ukrajinske lige, Metalist. Za 2-1 zabio je hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva samo tri minute prije kraja

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Eduardo da Silva donio je pobjedu Šahtaru golom iz 87. minute derbija 26. kola ukrajinskog prvenstva. Na Donbass Areni, Šahtar je slavio protiv Metalista 2-1...

Pred gotovo 39.000 ljudi domaćina je u vodstvo doveo Teixeira u 18. minuti lijepim udarcem na asistenciju Darija Srne. Kapetan Šahtara dočekao je jednu loptu na desnoj strani, povukao prema naprijed i dodao 'povratnu' u srce 16-erca gostujuće momčadi u kojem, s nekih trinaest metara, 21-godišnji Brazilac koristi priliku.

Marko Dević, Srbin s ukrajinskom putovnicom, poravnao je rezultat u 77. minuti.

Lijepu Willianovu akciju u 87. za tri boda iskoristio je Eduardo. Oslobodio se Willian dvojice suparničkih igrača i uposlio hrvatskog napadača koji je povukao s vrha kaznenog prostora i lijevom nogom sa sedam metara postavio konačan rezultat svojim šestim ligaškim golom sezone.

Dodajmo da je u kijevskom derbiju Dinamo svladao Arsenal 3-0. Ognjen Vukojević odigrao je svih 90 minuta za pobjedničku momčad.