Eduardo ostao na klupi u pobjedi protiv Newcastlea

Hrvatski reprezentativac bio je na klupi Arsenala na gostovanju u Newcastleu, ali nije ulazio u igru. Arsenal je na St. James Parku pobijedio 3-1

Arsene Wenger je utakmicu protiv Newcastlea započeo s trojicom napadača. Robin van Persie je bio nešto povučeniji, Andrej Aršavin i Nicklas Bendtner u samom vrhu napada. Jedini klasični napadač na klupi - Eduardo da Silva. I zato se očekivalo da će Wenger dati poneku minutu Eduardu, da će uslijediti još jedan 'povratnički' nastup. Ali menadžer Arsenala nije Eduarda podizao s klupe, u igru su ulazili samo Song i Eboue. Pri čemu je ovaj drugi ušao samo dvije minute prije kraja...
Da je bilo potrebno, vjerojatno bi Eduardo dobio minutažu, ali ovoga puta nitko s klupe nije trebao razigranim 'topnicima'. Bendtner je zabili, Van Persie je dvaput asistirao za gol, Aršavin je također napravio velik posao. Sve zajedno - učinak koji osigurava napadačima apsolutnu sloboda. Vjerojatno je Wenger bio i posebno oprezan s Eduardom, znajući da se napadač hrvatske reprezentacije ozljedi nakon svake utakmice koju odigra za prvu momčad Arsenala. Do iduće prvenstvene utakmice je ravno 14 dana, do tada bi Eduardo trebao biti potpuno spreman. Pogotovo bude li sve u redu nakon nastupa za Hrvatsku na Andori.
Arsenal je bez Eduarda pobijedio Newcastle 3-1 u utakmici s puno šansi i lijepih poteza. Martins je u 24. minuti imao šansu dovesti domaćina u vodstvo iz penala, ali njegov udarac Almunia je - ulovio. Prvi gol, djelo Nicklasa Bendtnera, pao je u 57. minuti, a već u idućem napadu 'ispravio' se Obafemi Martins. Ali nada Newcastlea nije trajala dugo. Diaby je u 64. minuti vratio Arsenal u vodstvo, Nasri tri minute kasnije uništio i posljednju nadu. Do kraja su mogli domaćini primiti još nekoliko golova, no razigrani i lepršavi Arsenal više nije zabijao. Gotovo je nemoguće pobrojati što je sve promašio Van Persie, samo malo manje promašivao je Bendtner. Rezultatske štete ovoga puta nema.