Eduardo se napromašivao, Cesc zabio kao Maradona

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Nogometaši Arsenala pobijedili su Tottenham na svom Emiratesu 3-0. Dva gola zabio je Persie, a jedan, i to kakav, kapetan Francesc Fabregas

U derbiju sjevernog Londona Arsenal je na svom Emiratesu lakoćom pobijedio Tottenham 3-0. Točnije, 'topnicima' su bile dovoljne dvije minute da torpediraju 'pijetlove'. Najprije je Robin van Persie u 42. minuti iskoristio odlično ubacivanje Sagne i đonom spremio loptu iza leđa Gomesa. Tužni nogometaši Tottenhama jedva su se dovukli do centra, izveli loptu i odmah je uslijedio novi šok. Van Persie je ukrao loptu pri prvom dodavanju, proslijedio do Fabregasa koji u driblingu od centra niže cijelu obranu Spursa i zabija čudesan gol. Baš kao što je to nekada radio Michael Owen ili Diego Maradona. Srednji red i posljednja dva čovjeka obrane Tottenhama u ovom su slučaju izgledali smiješno. A baš je u čvrstom veznom redu Redknapp tražio prednost nad rastrčanim 'topnicima'. Kako drugačije objasniti činjenicu da mu u vezi nije igrao jedini 'fantazista' Niko Kranjčar, a Keane je glumio petog veznjaka. Slabašni napadi gostiju s White Hart Lanea odbijali su se od vrlo dobre obrane Arsenala, a dvojac Van Persie - Fabregas ponovno je radio velike nerede. Konačni rezultat postavio je Nizozemac sa svojim drugim golom i drugom asistencijom Sagne kojoj je prethodio opasan prekršaj na našem Eduardu da Silvi. Od naših igrača utakmicu je počeo samo Vedran Ćorluka i bio jedan od najboljih u Tottenhamu. Niko Kranjčar je cijelu utakmicu sjedio na klupi, a Dudu je u igru ušao u 37. minuti i bio opasan u ostatku utakmice. Imao je nekoliko odličnih prilika, no nije to nikako bio njegov dan. Krajem prvoga dijela Gomes mu je sjajno obranio u situaciji 'jedan na jedan', a u drugom je poluvremenu imao još bolju šansu. Morao je samo loptu gurnuti u gol pokraj istrčalog golmana, no poslao ju je pokraj stative.