Eduardo zabio prekrasan gol i čak dvaput asistirao u pobjedi

Deveti gol u sezoni postigao je Eduardo da Silva u prvenstvenoj pobjedi Šahtara protiv Karpata. Tomu je dodao i dvije asistencije za pobjedu 3-0 i čelo ljestvice...

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo da Silva zabio je gol i dvaput asistirao u pobjedi Šahtara nad Karpatima iz Lavova (3-0) u 16. kolu ukrajinske Premierlige samo deset minuta nakon što je ušao u igru.

Igrala se 56. minuta kada je Dudú iskoristio neopreznost golmana Karpata Pidkivke i volejem s 25 metara pogodio nebranjeni dio mreže. Bio mu je to sedmi gol u prvenstvu i deveti ukupno u sezoni (po jedan u superkupu i Ligi prvaka).

"Rudari" su u finišu dokrajčili trenutačne sugrađane golovima Ismailyja i Alexa Teixeire, oba puta na dodavanje Eduarda. Uz utakmicu više Šahtar ima i tri boda više od prvog pratitelja, kijevskog Dinama, na vrhu ukrajinskog prvenstva.