Engleska: Ćorluka odličan, pobjeda Manchester Cityja

Manchester City je na St. James Parku pobijedio Newcastle United, a Vedran Ćorluka opet je odigrao odličnu utakmicu u veznom redu

Trener Manchester Cityja Sven Goran Eriksson, protiv Newcastlea, Vedrana Ćorluku stavio je u vezni red, a hrvatski reprezentativac vratio mu sjajnom igrom. Preciznim dodavanjima, odličnim postavljanjem i s puno trke “uspavao” je vezni red domaćina. Započeo je i akciju kod drugog gola kad je dugom loptom našao Vasella, koji daje povratnu loptu za Fernandesa, a on zabija za konačnih 2-0 Cityja na St. James Parku. Strijelac prvog gola bio je Blumer. Blackburn Roversi slavili su kod kuće nad Sunderlandom 1-0 golom Bennyja McCarthyja iz penala (57.'). Whitehead je promašio udarac s bijele točke za goste iz Sunderlanda. Da sve bude loše za momčad Royja Keanea, pobrinuo se i veteran Dwight Yorke (Sunderland) koji je u 71. minuti dobio crveni karton i to samo šest minuta nakon što je ušao u igru. Iznenađenje večeri dogodilo se na Anfield Roadu, na kojem je Liverpool odigrao i više nego razočaravajućih 1-1 protiv Wigana. Poveli su Redsi golom Španjolca Fernanda Torresa u 50. minuti. Bod Wiganu donosi Bramble deset minuta prije kraja utakmice. Bolton je svladao Derby County 1-0, a jedini gol djelo je Giannakopoulosa na kraju susreta (90.').