Engleska se namučila na Malti, Njemačka je slavila u Češkoj...

Engleska je tek u 53. minuti Tottenhamovom vezom (Alli asistirao, Kane zabio) slomila Maltu, a onda u samoj završnici izbjegla blamažu i ipak natrpala domaćina s 4:0. Prosinečki je izgubio u Norveškoj...

Njemačka je i nakon sedam kola kvalifikacija za SP zadržala maksimalan učinak. U Pragu je pobijedila Češku s 2:1.

Zabio je Timo Werner već u 4. minuti, ali u 78. je Darida sjajnim udarcem s 20 metara pod gredu izjednačio i ostavio Čehe na životu. No, Mats Hummels glavom je pogodio u 88. za 1:2, pa su Česi ostali sedam bodova iza Sjeverne Irske, a u ponedjeljak je međusobni okršaj u Belfastu.

Nakon toga Česi imaju Azerbajdžan u gostima i San Marino kod kuće, dok Irci imaju puno teži raspored: Njemačku kod kuće i Norvešku u gostima.

Robert Prosinečki s Azerbajdžanom je izgubio u Norveškoj s 2:0, zabili su King iz jedanaesterca u 32. minuti i Sadigov u 59. autogol, dok je Sjeverna Irska 70 minuta kidala živce navijačima i tek potom natrpala domaći San Marino. Za 0:3 zabili su Magennis u 70. i 75., te Davis iz jedanaesterca u 78. minuti.

Poredak skupine C nakon sedam kola: Njemačka 21, Sjeverna Irska 16, Češka 9, Norveška 7, Azerbajdžan 7, San Marino 0.

U derbiju dana skupine E Danska je kod kuće razbila vodeću Poljsku s 4:0!

Zabili su Delaney u 15., Cornelius u 42. i Jorgensen u 59. minuti, Christian Eriksen upisao je dvije asistencije, a potom i četvrti gol u 80. minuti, dok su Lewandowski i društvo bili nemoćni.

Rumunjska je svladala Armeniju s 1:0 golom džokera Maxima koji je ušao u 81. i zabio u 90. minuti, a ranije je Crna Gora s 3:0 slavila u Kazahstanu.

Poredak: Poljska 16, Crna Gora 13, Danska 13, Rumunjska 9, Armenija 6, Kazahstan 2.

A u skupini F Engleska je tek u 53. minuti Tottenhamovom vezom (Alli asistirao, Kane zabio) slomila Maltu, a onda u samoj završnici izbjegla blamažu i ipak natrpala domaćina s 4:0. Bertrand je zabio u 86., a Welbeck i Kane u 90. minuti.

Slovačka je ostvarila možda i ključnu pobjedu nad Slovenijom kod kuće s 1:0 golom Nemeca u 81. minuti, dok je Škotska slavila u Litvi pobjedu 3:0 golovima Armstronga u 25., Robertsona u 30. i McArtura u 72. minuti.

Poredak: Engleska 17, Slovačka 15, Škotska 11, Slovenija 11, Litva 5, Malta 0.