Englezi čestitali rođendan Capellu remijem s Alžirom

Najgore od svega po Engleze nije samo remi s Alžirom, već što su 'Tri lava' u 90 i 'kusur' minuta stvorili jednu jedinu priliku! Alžir je zaslužio bod
Sporo, dosadno i negledljivo, a vjerojatno bi se našao još koji epitet da se 'počasti' reprezentacija Engleske za igru protiv Alžira. Izbornik Fabio Capello slavio je 64. rođendan, a jedina želja mu je vjerojatno bila pobjeda.
No najgore od svega nije samo remi s Alžirom, već to što su 'Tri lava' u 90 i 'kusur' minuta stvorili jednu jedinu priliku! U 33. minuti Lampard je sa 10-ak metara pucao ravno u golmana Mbolhija, a Otok misli kako ima momčad za naslov prvaka svijeta.
Nakon dva mizerna boda u dva kola, za prolaz u osminu finala morat će 'pasti' Slovenija, koja je već na Svjetskom prvenstvu dokazala da je iznimno neugodna.

LIVE

Početni sastavi:

Engleska:
James, A.Cole, Terry, Carragher, Johnson, Barry, Gerrard, Lampard, Lennon, Rooney, Heskey

Alžir:
Mbolhi, Bougherra, Belhadj, Yahia, Halliche, Boudebouz, Lacen, Matmour, Ziani, Yebda, Kadir

Na stadionu je oko 40.000 Engleza koji su nadglasali i vuvuzele. Početnih 10 minuta protekli je bez ozbiljnije akcije, Alžirci se odlično drže. Engleska nije pokazala baš ništa i s ovakvom igrom će teško do tri boda
Prošlo je već 27 minuta, a Engleska nije odigrala nikakvu smislenu akciju, kako se trenutno čini na pomolu je još jedno iznenađenje. Gerrard je pucao sa 17 metara, ali preslabo pa Mbolhi nije imao problema
33' Prva prilika na utakmici, nabacio je Lennon, a alžirski branič odbio je loptu do Lamparda koji je sa 10-ak metara pucao ravno u golmana. U praktički idućem napadu polukontru je povukao Ziani i sa 20-ak metara pucao je malo pokraj gola
I Rooney je oprobao udarac, sa 25 metara, ali bilo je to preslabo da bi se svladao Mbolhi. Gotovo je prvo poluvrijeme, 0-0 je!

I u nastavku sve po starom, Engleska se muči. Prošlo je već sat vremena, a ako ostane ovaj rezultat Engleska će u posljednjem kolu tražiti prolaz skupine
Umjesto Lennona u igru je ušao Wright-Phillips. Heskey je iskosa mogao pucati po golu, ali je htio dodati Rooneyu, prilika je otišla u nepovrat. Umjesto Heskeya ušao je Defoe, a umjesto Barrya Crouch