Englezi loši u pripremnoj utakmici uoči SP-a u Africi

Engleska nogometna reprezentacija pobijedila je u neslužbenoj pripremnoj utakmici južnoafrički klub Platinum Stars 3-0 na Moruleng Stadiumu

Golove za Englesku postigli su Jermain Defoe, Joe Cole i Wayne Rooney, a izvještaji s utakmice sugeriraju da su odabranici izbornika Engleske, talijanskog stručnjaka Fabija Capella učinili jako malo toga kako bi one koji su gledali utakmicu uvjerili da spadaju među favorite nadolazećeg Svjetskog prvenstva. Capello je u prvom poluvremenu izveo vjerojatno udarnu postavu, kojoj je nedostajao tek Wayne Rooney, koji je ušao u nastavku. Englezi u prvom dijelu praktički uopće nisu kontrolirali utakmicu protiv živahnog domaćina, koji je promašio i penal. U nastavku, kada je Capello uveo deset novih igrača, Engleska je ipak malo podignula tempo igre i pokazala malo bolji nogomet. No, Capella može brinuti da je engleska vrsta na trenutke izgledala nedisciplinirano. Priliku su dobili svi igrači u selekciji osim ozlijeđenog veznog igrača Garetha Barryja i golmana Davida Jamesa…