EP u plivanju: D. Straga u polufinalu na 200 slobodno

S uspjehom je svoje obaveze odradio samo Dominik Straga. U kvalifikacijama je završio na 14. mjestu te se ugurao među 16 polufinalista

U Budimpešti su se nastavila plivačka natjecanja na aktualnom Europskom prvenstvu, pa su tako u prijepodnevnom programu održane kvalifikacije u pet disciplina. S uspjehom je svoje obaveze odradio samo Dominik Straga koji se plasirao u polufinale na 200 slobodno. On je ostvario 14. vrijeme u kvalifikacijama (1:50.21), te se kroz mala vrata ugurao među šesnaest najboljih. Polufinala su na rasporedu tijekom popodnevnog programa. Na istoj dionici je nastupio i Mario Delač, no on je ostao daleko od polufinala. Bio je 39. s vremenom 1:53.79. Na 200 mješovito Nikša Roki nije mogao do polufinala. Od njega je bio udaljen nešto više od pola sekunde. Isplivao je zadanu dionicu za 2:03.32, te je time osvojio 21. mjesto. Inače, u ovoj disciplini se lako među šesnaest najboljih ugurao hrvatski plivač Dinko Jukić, koji nastupa za Austriju. Ostvario je sedmo vrijeme kvalifikacija (2:00.90). Kod plivačica u utorak je ponovno zaposlena bila Monika Babok, a osvojila je 49. mjesto (od 54 natjecateljica) na 100 slobodno. Ostvarila je vrijeme 57.94.