EP u rukometu: Španjolci nemoćni protiv Poljaka...

Španjolci su u prvoj utakmici drugog kruga EP-a u Austriji protiv Poljaka vodili samo u 4. minuti. Otada su Poljaci zagospodarili i razbili ih sa 32-26

Poljska rukometna reprezentacija potvrdila je sjajnu formu na Europskom prvenstvu u Austriji. U prvoj utakmici drugog kruga natjecanja momčad Bogdana Wente je svladala Španjolsku sa 32-26. Poljaci su od samog početka odlučili pokazati snagu Španjolcima koji su jedino vodstvo na utakmici imali u četvrtoj minuti (2-1). Otada je sve bilo u znaku Poljaka koji su do poluvremena stvorili prednost od četiri gola (13-9). U drugom su dijelu stečeni višak rutinski održavali, a kako je vrijeme odmicalo, i povećavali ga. U dva su navrata, tako, imali i po osam pogodaka prednosti, da bi dvoboj zaključili sa plus šest. Bartosz Jurecki sa šest golova i Mariusz Jurasik s jednim manje najzaslužniji su za odlično izdanje Poljaka, dok je kod Španjolaca znatno ispred ostalih bio Iker Romero s osam golova. Poljska sada s Francuzima drži čelo skupine II i “pole position” u lovu na polufinale u koji će se plasirati po dvije najbolje reprezentacije iz dviju skupina.