Euforija je uzela svoje: SAD prejak za hrvatske odbojkašice

Hrvatska odbojkaška reprezentacija nakon senzacionalne pobjede protiv Kube nije uspjela iznenaditi i jake Amerikanke. SAD je uvjerljivo slavio 3-0 na SP-u u Japanu

Euforija oko pobjede hrvatske odbojkaške reprezentacije protiv Kube na SP-u u Japanu nije se ni stišala kad su im moćne Amerikanke nanijele prvi poraz. SAD je slavio s uvjerljivih 3-0 u setovima i s dvije pobjede je zasjeo na čelo skupine.

Američke odbojkašice su od samog početka susreta dominirale, a vjerojatno opijene jučerašnjim uspjehom i zbog manjka kvalitete u odnosu na SAD, Hrvatice nisu pružile jači otpor. Prva dva seta favoritkinje su uzele s lakoćom (25-16, 25-13), dok je u trećem setu Hrvatska pružila jak otpor (25-23). Sanja Popović je napadački predvodila Hrvatsku s 10 izravnih poena. Sedam ih je imala Senna Ušić Jogunica, a šest Maja Poljak. Prvo ime u pobjedničkoj ekipi je bila Destinee Hooker s 15 izravnih poena.

Sljedeće suparnice Hrvatskoj su Tajlanđanke.