Eurobasket: Grci preko Srba do kvalifikacija za olimpijadu...

Košarkaški Grčke pobijedili su u dvoboju za plasman od petoga do osmog mjesta Srbiju 87-77 na Eurobasketu, izborivši time nastup u olimpijskim kvalifikacijama

Grci su fantastično otvorili dvoboj dobivši prvu četvrtinu 34-8. Do kraja su Srbi postupno tek skidali tu golemu prednost.

Ioannis Bouroussis predvodio je pobjedničku momčad s 27 koševa i šest skokova, dok je u redovima poraženih Marko Kešelj ubacio 22 poena.

U revijalnim dvobojima za plasman Srbija će igrati protiv Slovenije, a Grčka protiv domaćina, Litvanaca.

Eurobasket, utakmica za plasman od 5. do 8. mjesta:

Grčka – Srbija 87-77

Komentari 7

• ČILI 17.09.2011.

pa, na kraju mislim da je Srbija cijelo prvenstvo odigrala loše, i u onim pobjedama protiv nešto lošijih timova na početku bilo je velikih padova, tako da je ono što je Srbija prikazala bilo BEZ IDEJE, tromo, statično i siromašno u napadu, a pogotovo u odbrani...staromodna košarka... možda zahvaljujući i velikom Dudi Ivkoviću...i još i ovo: stalno se isticalo kako ovaj tim ima KARAKTER... što su i pokazali u prvoj četvrtini protiv osrednjih Grka...za Ginisa 8-34...ipak je to bila utakmica od velike važnosti za srpsku košarku...i kako to da se poslije poraza svi mogu brzo povratititi i časno braniti boje svoje zemlje, osim Srba...sad se prisjećam i one katastrofe protiv Litvanije , lani u borbi za bronzu na SP...

• ApsolutnihSto 17.09.2011.

Po meni očekivano..Dovoljno govori izjava Krstića da ne zna kako da se psihološki oporavi za tekmu sa Grcima..Jebo nas naš mentailtet i ponos,pa nismo Bogom dani,niko nije..ako se ne igra za medalju,ne mogu igrati,nek se gone više u tri lepe..