Eurogol škaricama Postige, Levante preskočio Real Madrid

Nogometaši Zaragoze slavili su protiv Sociedada zahvaljujući sjajnim Helderom Postigom koji je zabio škaricam s 14 metara. Levante je slavio peti put nizu

Nedjeljne utakmice 8. kola Primere obilježila je majstorija Heldera Postige. Bivšeg portugalski reprezentativac briljirao je s dva gola u pobijedi svoje Zaragoze protiv Real Sociedada, a posebno je impresivan prvi gol škaricama iz 10. minute.

Postiga je eurogol koji će sigurno ući u konkurenciju za gol sezone kad je pucao škaricama s 14 metara nakon ubačaja Jureza s desne strane. Lopta je odsjela u suprotno rašlje Sociedadova golmana Claudija Brava. Potvrdu pobjede potvrdio je drugim golom u 48. minuti za 2-0.

Nogometaši Levantea nastavili su s odličnom formom petom pobjedom u nizu. Uvjerljivim domaćim slavljem protiv Malage 3-0 preskočili su Real Madrid i zasjeli na drugo mjesto iza Barcelone s kojim imao isti broj bodova.

Golove su u prvom poluvremenu zabili Barkero, Juanlu i Kone.

U preostale dvije utakmice Espanyol je slavio na gostovanju kod Rayo Vallecana 1-0 golom Romarica, dok je Sevilla slavila 2-1 na svom stadionu Ramon Sanchez Pizjuan protiv Sporting Gijona

Golove za Sevillu zabili su Manu i Martin Caceres, dok se kod Sportinga u strijelca upisao David Barral. Valja reći da je Barralu za gol asistirao hrvatski napadač Mate Bilić koji je ušao u igru u 61. minuti umjesto Nachoa Casesa. Biliću je to bio treći ovosezonski nastup, a sva tri je ubilježio ulazeći s klupe za pričuve.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u igru je kod pobjedničkog sastava ušao u 29. minuti zamijenivši Diega Perottija. U 57. minuti lijepo je asistirao Julienu Escudeu iz slobodnog udarca, ali je udarac francuskog braniča odsjeo na gredi.