Euroliga: Cibona izgubila već dobivenu utakmicu

Iako je vodio većim dijelom utakmice, hrvatski košarkaški prvak nije uspio pobijediti grčki Aris na \\'vrućem\\' gostovanju u Solunu

Više od 30 minuta košarkaši Cibone kontrolirali su igru i rezultat u dvoboju s grčkim Arisom. No u završnici je hrvatski prvak posustao i 'vrući' teren u Solunu napustio izgubivši četiri razlike (77-73).
Sjajno je igrom Cibone u prvom poluvremenu dirigirao Tre Kelley, pogodio nekoliko trica i uspješno razigrao ostale suigrače. Larry Ayuso također je tri puta bio precizan iza linije za tri poena tijekom prvih dvadeset minuta i cibosi su na odmor otišli sa sedam poena prednosti (33-40).
Cibona je prednost zadržala i na kraju treće četvrtine, no tad je uslijedio veliki pad. Nekoliko promašaja nanizao je Chris Warren, iskusni Damir Mulaomerović izgubio je dvije lopte, a igračima Arisa od velike je koristi bilo i nekoliko dvojbenih sudačkih odluka. Pogotovo kad su suci kod rezultata 70-70, nepunu minutu prije kraja, dosudili namjerni prekršaj na štetu Cibone i tako grčkoj momčadi praktički otvorili put k pobjedi.

OLIMPIJA IZNENADILA I CSKA
Nakon prošlotjedne pobjede protiv grčkog Olympiacosa košarkaši ljubljanske Union Olimpije napravili su još veću senzaciju i u Tivoliju porazili ruski CSKA 74-72. Pobjednički koš za slovensku momčad zabio je Marko Milič samo sekundu prije kraja utakmice.

Skupina A
Montepaschi - Žalgiris 89-64
Union Olimpija - CSKA Moskva 74-72
Prokom Trefl - Tau Ceramica (četvrtak)
Olympiacos - Virtus VidiVici (četvrtak)

Ljestvica: 1. Montepaschi 2-1, 2. CSKA 2-1, 3. Olimpija 2-1, 4. TAU Ceramica 1-1, 5. Olympiacos 1-1, 6. Virtus 1-1, 7. Žalgiris 1-2, 8. Prokom 0-2

Skupina B
Aris - CIBONA 77-73
Le Mans - Lietuvos Rytas 77-83
Maccabi Tel Aviv - Efes Pilsen (četvrtak)
AJ Milano - Unicaja (četvrtak)

Ljestvica: 1. Lietuvos 3-0, 2. Aris 3-0, 3. Unicaja 1-1, 4. Efes 1-1, 5. Maccabi 1-1, 6. CIBONA 1-2, 7. Milano 0-2, 8. Le Mans 0-3

Skupina C
Fenerbahče - Lottomatica 85-66
Brose Baskets - Real Madrid 49-59
Partizan - Panathinaikos 90-94
Barcelona - Roanne (četvrtak)

Ljestvica: 1. Real Madrid 3-0, 2. Panathinaikos 3-0, 3. Partizan 2-1, 4. Barcelona 1-1, 5. Roanne 1-1, 6. Fenerbahče 1-2, 7. Brose Baskets 0-3, 8. Lottomatica Roma 0-3