Euroliga: Cibosi bolji od Le Mansa, Warren 20 koševa

Košarkaši Cibone u utakmici 6. kola Eurolige u Draženovu su domu svladali Le Mans 91-71. U sljedećem kolu gostuju kod Lietuvos Rytasa

Le Mans je svih pet utakmica izgubio u zadnje tri minute, upozoravao je Joke Vranković uoči susreta s Francuzima. Ovaj put tri minute prije kraja igrači Le Mansa nisu mogli ni primirisati pobjedi. Cibosi su izvrsnim drugim poluvremenom sve riješili davno, davno ranije.
Prvo je poluvrijeme, osim kvara semafora, koji je prouzročio 10-minutni prekid, obilježila jednodimenzionalna, ali brutalno učinkovita igra Francuza. Uporno su gurali loptu pod koš Clancyju i Ricciju, a ovi su nemilosrdno “trpali”. Cijelo se vrijeme igralo u egalu, a onda je sredinom treće četvrtine iskočio Chris Warren. Pogodio je tri trice u tri napada i zaostatak od četiri poena pretvorio u prednost od pet. Gosti su se počeli gubiti, prestali forsirati provjereno učinkovitu igru, a cibosi su krenuli u seriju u kojoj su za 10 minuta zabili 34, a primili tek 10 poena. Dva puta je bilo i +23 za “vukove”, a u revijalnoj završnici prvu je euroligašku minutu i pol dobio mladi Filip Krušlin, koji je “pobrao” i najveće ovacije, kad je osam sekundi prije kraja zabio koš.
- Ovo je bila prva u nizu izuzetno važnih utakmica, a dobili smo je kad smo podigli agresivnost - rezimirao je Joke Vranković.

KASUN OSVOJIO RIM
U Ciboninoj skupini B Aris je svladao Efes Pilsen 67-64, a Unicaja (Davor Kus pet poena) Lietuvos Rytas 71-69. U Rimu je Repešina Lottomatica izgubila od Barcelone 74-65, za što je najzaslužniji Mario Kasun sa 18 poena. Roko Uki za Rimljane je ubacio devet

TABLICA
1. Unicaja 5-1, 2. Lietuvos Rytas 4-2, 3. Aris TT Bank 4-2, 4.Maccabi Elite 3-2, 5. Efes Pilsen 3-3, 6. CIBONA 3-3, 7. AJ Milano 1-4, 8. Le Mans 0-6