FA Cup: Portsmouth je uz pomoć suca ušao u finale

Nogometaši Portsmoutha iznenadili su favorizirani Tottenham 2-0 u produžetku u FA Cupu. Sudac je poništio gol Croucha nakon nepostojećeg faula

U drugoj polufinalnoj utakmici engleskog FA Cupa Portsmouth je na Wembleyu šokirao Tottenham i pridružio se Chelseaju u finalu. Klub koji je ove sezone proglasio stečaj i siguran je putnik u drugu ligu ima priliku osvojiti trofej kojeg je osvojio i 2008. godine, dok je na klupu bio sadašnji trener Tottenhama Harry Redknap. Utakmica je bila zanimljiva, a Tottenham je imao čak 31 udarac prema golu, Portsmouth ih je uputio znatno manje, 12. Nakon što je promašio nekoliko sjajnih šansi, Portsmouthov Piquionne (31) zabio je u devetoj minuti produžetka za 1-0. Nakon toga je Tottenham izjednačio, ali je sudac Wiley teško oštetio 'spurse'. Poništio je gol Croucha zbog navodnog faula Nike Kranjčara nad golmanom Jamesom, a zapravo je golman bio taj koji je odgurnuo našeg reprezentativca. Na kraju je Boateng iz penala postavio 2-0 u 116. minuti što se pokazalo kao konačan rezultat. Luka Modrić i Vedran Ćorluka odigrali su za domaćina svih 120 minuta, a Niko Kranjčar ušao je u igru tek u 79. minuti, umjesto Davida Bentleyja.