FA Cup: Villa preokretom kod Readinga do polufinala

Ashley Young smanjio je u 47. minuti na 2-1, da bi pobjedu Aston Villi nad Readingom klasičnim hat-trickom donio norveški centarfor John Carew

Nogometaši Aston Ville plasirali su se u polufinale FA Cupa pobijedivši u gostima drugoligaša Reading s 4-2. Povela je domaća momčad, 18-plasirana ovog trenutka u Championshipu 2-0 golovima Shanea Longa u 27. i 42. minuti. Ashley Young smanjio je u 47. minuti na 2-1, da bi pobjedu gostima klasičnim hat-trickom donio norveški centarfor John Carew. Zabio je glavom u 51., desnom nogom u 57., te 11-erac u 90. minuti za konačan rezultat. Sastav Martina O'Neilla drugih je 45 minuta tako dobio 4-0, s tim da je preokret režirao unutar samo deset minuta igre na početku drugog dijela (od 47. do 57. minute). Carew je zabio svoj prvi hat-trick u dresu birmingemskog sastava nakon 9. veljače 2008. godine, kada je tri gola postigao u domaćoj pobjedi Aston Ville nad Newcastle Unitedom (4-1).