FA kup: Kranjčar zabio za pobjedu, Dudu vrlo dobar

Portsmouth i Arsenal prošli su u osminu finala, a zapažene uloge u pobjedama svojih momčadi odigrala su upravo dva hrvatska reprezentativca

Niko Kranjčar bio je igrač odluke u pobjedi Portsmoutha nad Pylmouthom u šesnaestini finala engleskog FA kupa. Hrvatski reprezentativac zabio je na Fratton Parku nakon asistencije Glena Johnsona s osam metara udaljenosti za konančih 2-1 u 45. minuti dvoboja. Gosti su inače poveli već u 5. minuti golom Clarka, a na 1-1 izjednačio je Diarra u 34. minuti. Kranjčar je odigrao cijelu utakmicu.
Iako se nije upisao među strijelce, Eduardo da Silva također je odigrao zapaženu ulogu u 3-0 pobjedi Arsenala nad Newcastle Unitedom. Dudu je u igru ušao u 9. minuti umjesto ozlijeđenog Tomasa Rosickog. Topnici su poveli u 51. minuti kad je hrvatski napadač pogodio okvir gola, a odbijenu loptu u mrežu je pospremio Emmanuel Adebayor. I kod drugog gola Adebayora u 83. minuti Eduardo je odigrao važnu ulogu te je blokiravši protivničkog braniča Afrikancu otvorio prostor za novi pogodak. Pet minuta kasnije konačnih 3-0 autogolom je postavio Nicky Butt.
Neočekivano uzbudljivo bilo je na Anfield Roadu, gdje je šestoligaš Havant protiv višestrukog europskog i engleskog prvaka Liverpoola poveo s 2-1. Redse je iz nezgodne situacije izvukao trostruki strijelac Yossi Benayoun, a za konačnih 5-2, zabio je Peter Crouch u zadnjoj minuti susreta.