Ferguson: Burnleyjeva je pobjeda potpuno zaslužena

Momčad Manchester Uniteda suvereno je vladala terenom, no promašeni jedanaesterac Michaela Carricka koštao je "Crvene vragove" jednog boda

Velik broj udaraca prema vratima Burnleyja, njih čak 19, malo je značio momčadi Manchester Uniteda koja je u drugom kolu Premier lige pretrpjela gostujući poraz 1-0 kod novog člana elitnog nogometnog društva u Engleskoj.
- U ovome trenutku nisam zabrinut, stvorili smo mnogo šansi za pogodak, Owen je promašio u prvom dijelu, Giggs u drugom - prokomentirao je Ferguson, osvrnuvši se i na promašaj Michaela Carricka s bijele točke u 44. minuti:
- Da smo to realizirali pobijedili bismo, ali ne može se negirati zasluženost Burnleyjeve pobjede. Naradili su se za nju, a i navijači su im bili fantastični. Cijelu su večer bili uz njih.
Zanimljivo, bila je ovo prva pobjeda Burnleyja, povratnika u Premier ligu nakon 1976. godine, protiv Uniteda od rujna 1968. godine. Za prekid niza od 17 utakmica bez pobjede najzaslužniji je bio Robbie Blake, strijelac jedinog pogotka iz 19. minute.