Fiba Eurokup: Zagreb CO izgubio od Baronsa u Rigi

Košarkaši Zagreba izgubili su u Rigi od Baronsa treću odlučujuću utakmicu 96-91 i neće igrati na Final Fouru Fiba Eurokupa na Cipru

Košarkaši Zagreba izgubili su treću odlučujuću utakmiju protiv latvijskog Baronsa u Rigi 96-91 i neće igrati na Final Fouru Fibinog Eurokupa na Cipru. Zagrebaši su cijelu utakmicu bili u laganom zaostatku za latvijskom momčadi, ali su se u trećoj četvrtini izjednačili s domaćinom, čak u nekim trenucima i vodili. U posljednjoj dionici "mravi" su zaostajali za Baronsom, a četiri minute prije kraja dolaze na minimalnih 86-85. Latvijci rade seriju 8-0, ali Garma i Babić 30 sekundi prije kraja smanjuju na 93-91. No Vladović gubi dvije ključne lopte i domaći stižu do pobjede. Najefikasniji igrač Zagreba bio je Jakov Vladović sa 20 poena uz pet skokova i sedam dodavanja. Ante Tomić je dodao 20 koševa i sedam skokova. Baronse je predvodio Skele s 20 koševa. Na Final Fouru će igrati Barons, Tartu Rock, Proteas Limassol i Dexia Mons.