Finci petardom osvojili broncu, Amerikanci ostali bez medalje

Pobjedom od čak 5-0 nad momčadi SAD-a reprezentacija Finske osvojila je svoju šestu olimpijsku medalju u povijesti i ukupno četvrto brončano odličje...

U utakmici za brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Sočiju reprezentacija Finske u potpunosti je razbila momčad SAD-a i rezultatom 5-0 došla do brončane medalje na vrlo jakom hokejaškom turniru.

Nakon propuštenih prilika koje su se nudile u polufinalu protiv Švedske, Finci ipak nisu potonuli i protiv SAD-a su odigrali fantastičnu utakmicu. S druge strane imali su prilično indisponirane Amerikance koje je očito jako pogodio poraz od Kanađana

Momčad Finske povela je nakon minute i 27 sekundi u drugoj trećini golom Selännea, a već 11 sekundi kasnije za 2-0 zabio je Jussi Jokinen. Amerikanci su imali po jedan promašeni penal (oba Kane) u prvoj i drugoj trećini te su u posljednji dio susreta ušli praktički pognutih glava.

Za 3-0 zabio je Hietanen nakon 6.10 u trećoj trećini, dok je na 4-0 svojim drugim golom povisio Selänne tri minute kasnije. Konačni rezultat postavio je Olli Määttä sedam minuta prije kraja za veliko slavlje Finaca.