Francuska: Lyon prvak, PSG se spasio, Runje ispao

Lyon je pobijedio Auxerre 3-1 i osvojio sedmi put zaredom naslov prvaka Francuske, a Lens našeg Vedrana Runjea postao je drugoligaš

Nogometaši Lyona postali su po sedmi put zaredom francuski prvaci. U posljednjemu prvenstenom kolu slavili su 3-1 kod Auxerea. Strijelci za nove-stare prvake bili su Benzema, najbolji strijelac lige s 21 golom, Fred i Källström.
Drugoplasirani Bordeaux remizirao je na gostovanju kod Lensa našeg vratar Vedrana Runje odigravši 2-2. Zbog pobjeda PSG-a i Toulousea, momčad hrvatskog reprezentativca ispala je u drugu ligu. Toulouse se spasio domaćom pobjedom (2-1) nad Valenciennesom, dok je PSG na gostovanju istim rezultatom iznenadio Sochaux. Oba gola za Parižane zabio je Diane.
Priliku za plasman kvalifikacije za Ligu prvaka propustio je Nancy, koji je na svom terenu poražen od Rennesa 3-2. Na treće se mjesto, iza Lyona i Bordeauxa, popeo Marseille, koji je na Velodromeu slavio protiv Strasbourga 4-3.
Saint-Etienne je potvrdio Kup Uefa uvjerljivom domaćom pobjedom nad Monacom (4-0). Jerko Leko nije igrao zbog ozljede gležnja, dok je Nikola Pokrivač odradio svih devedeset minuta za goste. U 47. je minuti zaradio žuti karton.
U posljednjem kolu pala su čak 43 gola na deset utakmica.

LE CHAMPIONAT, 38. KOLO:

Auxerre – Lyon 1-3 (Thomas 78. / Benzema 1., Fred 10., Källström 52.)
Lens – Bordeaux 2-2 (Monterrubio 68.-11m, Maoulida 84. / Cavenaghi 65., Bellion 81.)
Nancy – Rennes 2-3 (Malonga 7., Andre luiz 54. / M'Bia 32., Pagis 48., 56.)
Marseille – Strasbourg 4-3 (Niang 6., Cisse 45.+3., 78., Nasri 45.+5. / Fanchone 10., Gameiro 19., Zenke 72.)
Lorient – Lille 1-1 (Saifi 43. / Bastos 57.)
Saint-Etienne – Monaco 4-0 (Gomis 4.,5., Dernis 32., Feinduono 81.)
Metz – Le Mans 4-3 (Barbosa 4., Pjanić 13., Gueye 34., Bessat 83. / De Melo 51., Coutadeur 55., Baal 86.)
Nice – Caen 3-1 (Hellebuyck 25., Ederson 57.-11m., Kone 84. / Toudic 45.)
Toulouse – Valenciennes 2-1 ( Mathieu 4., Sirieix 75. / Aodel 38.)
Sochaux – PSG 1-2 (Ndaw 74. / Diane 22., 83.)