Frank Lampard postao najbolji strijelac Chelseaja u povijesti

Legendarni veznjak Chelseaja s današnja je dva gola Aston Villi ušao u povijest. To su mu 202. i 203. gol u dresu 'bluesa' čime je postao najbolji strijelac u povijesti kluba

Jedan od najboljih veznjaka svijeta u posljednjem desetljeću Frank Lampard (34) danas je postao najbolji strijelac u Chelseajevoj povijesti! Na vječitoj ljestvici strijelaca Chelseaja Lampard od danas drži prvo mjesto s 203 gola.

Zabio je Frank u utakmici 37. kola Premiershipa Aston Villi najprije za 1-1 u 61., a onda i za pobjedu 2-1 u 89. minuti utakmice. Lampard je u Chelsea došao iz West Hama 2001. godine, a kako mu Roman Abramovič još nije ponudio novi ugovor Stamford Bridge bi mogao napustiti ovoga ljeta.

Aston Villa je povela u 15. minuti golom Bentekea, no onda je na scenu stupio legendarni veznjak Chelseaja. Lampard je prvi gol zabio na asistenciju Hazarda odličnim udarcem lijevom nogom s ruba kaznenog prostora. Bio je to tipičan gol za Franka Lamparda, upravo na takvim udarcima i izgradio je nogometno ime.

Nakon toga utakmica se malo smirila, a onda se po lijevoj strani Chelseajeva napada fantastično probio Hazard i u peterac gurnuo odličnu loptu za Lamparda koji takve prilike ne propušta. Bilo je to 2-1 i početak velikog slavlja Chelseajeve legende.

Na drugo mjesto vječite ljestvice strijelaca istisnuo je još jednu legendu kluba Bobbyja Tamblinga, koji je za Chelsea igrao od 1959. do 1970. godine.