Gdje si bio dosad? Bogdanović se vratio, Utah odmah dobila

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović vratio se na NBA terene sinoć nakon pauze zbog ozljede i u pobjedi svojih Utah Jazza protiv LA Lakersa sudjelovao je s 11 koševa, koliko je ubacio i Ivica Zubac u porazu svojih LA Clippersa od Chicago Bullsa.

Utah Jazz je prekinuo niz od pet poraza pobijedivši kod kuće sa 122-109 LA Lakerse. Bogdanović, koji je propustio zadnjih 11 utakmica zbog ozljede lista lijeve noge, odigrao je 22:27 minuta i uz šut iz igre 4/11 ubacio 11 koševa uz tri skoka i pet asistencija.

Donovan Mitchell je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi, utakmicu je završio s 29 koševa, dok je Rudy Gobert ubacio 25 uz 17 skokova. Kod Lakersa najbolji je bio Russell Westbrook sa 24 koša i sedam asIstencija, a Dwight Howard je dodao 21 koš i 12 skokova.

Chicago Bullsi su kod kuće nakon produžetaka svladali LA Clipperse sa 135-130 i to nakon što su u drugom poluvremenu uspjeli nadoknaditi zaostatak od 16 koševa.

Do pobjede ih je vodio raspoloženi DeMar DeRozan s 50 koševa od kojih ih je deset bilo u produžetku. DeRozanovo zakucavanje tri sekunde prije kraja produžetka zapečatilo je pobjedu Chicaga.

Reggie Jackson je bio najbolji strijelac LA Clippersa s 34 koša, a Paul George je ubacio 22 koša. Zubac je na terenu proveo 32 minute i zabio je 11 koševa (šut iz igre 5/8) uz devet skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

U New Yorku su Milwaukee Bucksi također nakon produžetaka sa 120-119 nadigrali Knickse, a Giannis Antetokounmpo je upisao 44 poena i zabio tricu za izjednačenje 18.7 sekundi prije kraja regularnog dijela utakmice.

nba večer Jokić ubacio 37, Sunsi ne staju ŠVEĐANI NEUMOLJIVI Bivši NBA igrač otišao u CSKA, izbacili su ga iz reprezentacije

Antetokounmpo je zahvaljujući ovom učinku prestigao Kareema Abdul-Jabbara kao najbolji strijelac svih vremena Milwaukeeja. Tome je pridodao 14 skokova i šest asistencija.

Jrue Holiday je ubacio 19 koševa, a Khris Middleton 16 koševa za Milwaukee. Kevin Durant je predvodio Netse sa 26 koševa i 11 asistencija, a Kyrie Irving je dodao 25 koševa.

Detroit Pistons su prekinuli niz od tri poraza nadigravši kod kuće sa 102-94 Philadelphia 76ersa, a Cade Cunningham je za pobjedu svoje momčadi ubacio 27 koševa uz šest asistencija i četiri ukradene lopte. Philadelphia je u zadnjoj četvrtini ubacila svega 15 koševa.

Saddiq Bey je dodao 20 koševa za Detroit, koji nije vodio do zadnje četvrtine.

Philadelphiji, koja je u zadnjoj četvrtini ubacila svega 15 koševa, nisu pomogla ni 37 koševa Joela Embiida koji je tome dodao 15 skokova. James Harden je upisao 18 poena, devet skokova i sedam asistencija za Philadelphiju.

Atlanta Hawks su osigurali mjesto u doigravanju Istočne konferencije nakon što su bili bolji sa 131-107 od Cleveland Cavaliersa. Trae Young je zabio 30 koševa uz devet skokova za Atlantu, a Kevin Huerter je ubacio 23 koša. Kod Clevelanda najbolji je bio Cedi Osman sa 21 košem..