Genoa do pobjede u finišu, Valencia kiksala u Pragu

Velika je gužva nastala u skupini B Europske lige, Hapoel je na čelu skupine C, Galatasaray je drugi krug već osigurao, a Roma preokrenula Fulhamu

Nizozemac Maduro zabio je Slaviji u Pragu na početku drugog dijela i Valencia je otišla na 2-0, na nedostižnu prednost. Ali samo naizgled, Česi nisu odustajali. Iako su minutu nakon drugoga gola ostali s igračem manje! Upornost im se isplatila u završnici, samo tri minute trebalo im je da dođu do boda. Prvo Vanda, a onda i Grajciar zabijali su za smanjenje, a potom i izjednačenje. I Španjolci su se morali zadovoljiti jednim bodom. A taj jedan bod imao je i Lille na gostovanju u Genoi, također nakon vodstva Talijana 2-0. No Genoa je imala Scullija, koji je golom u sudačkoj nadoknadi donio Genoi puni plijen.
Samo jedan bod osvojio je HSV pred svojim navijačima protiv Celtica u utakmici bez golova, ali puno lošije prošao je bečki Rapid. Nikica Jelavić pogodio je stativu, ali Hapoel iz Tel-Aviva triput je pogađao - mrežu. I skočio na vrh tablice, a Bečane na njihovom terenu gurnuo prema dnu.
Da su uspjeli dobiti Ventspils u Lisabonu, nogometaši Sportinga već sada bi slavili prolazak u šesnaestinu finala. No odigrali su 1-1 s Latvijcima i odgodili rasplet u borbi za prvo mjesto, na kojem će ionako ostati. Pobjeda Herthe kod Heerenveena gurnula je Nijemce u ulogu favorita za drugo mjesto.
U Rimu je Fulham vodio nakon gola iz penala, ali Roma je preokrenula. u bratskom okršaju dvojice Riisea za 1-1 je zabio stariji brat Romin John-Arne. A Fulhamov Björn-Helge na kraju je tugovao sa suigračima, jer je pobjedu Romi donio Chuka u 76. minuti. Basel je napravio vel korak prema drugom krugu pobjedom protiv sofijskog CSKA.
Pobjedom kod Dinama u Bukureštu prolaz u drugi krug osigurao je Galatasaray. Turci su slavili 3-0 u Rumunjskoj i sigurno će ostati na jednom od prva dva mjesta. Dalje će gotovo sigurno i Panathinaikos, koji je pobijedio u Austriji i ima samo bod manje od Galatasaraya.

SKUPINA B
SLAVIA - VALENCIA 2-2 (Janda 79, Grajciar 82 / Joaquin 22-11 m, Maduro 47)
GENOA - LILLE 3-2 (Palacio 14, Crespo 58, Sculli 90 / Frau 76, Gervinho 84)
POREDAK: Lille 7, Valencia 6, Genoa 6, Slavia 2.
SKUPINA C
HSV - CELTIC 0-0
RAPID - HAPOEL TEL-AVIV 0-3 (Yadin 13, Vermouth 65, Natcho 70)
POREDAK: Hapoel 9, HSV 7, Rapid 4, Celtic 2.
SKUPINA D
SPORTING - VENTSPILS 1-1 (Saleiro 22 / Zamperini 15)
HEERENVEEN - HERTHA 2-3 (Papadopoulos 3, 36 / Domovčijski 21, 52, Wichniarek 89)
POREDAK: Sporting 10, Hertha 4, Heerenveen 4, Ventspils 3.