Rukom Jerbića Zadar svladao Slaven i maknuo se sa začelja

Nogometaši Zadra pobijedili su Slaven Belupo 1-0 u posljednjoj utakmici 26. kola MAXtv Prve lige. Jedini gol na utakmici postigao je Jure Jerbić već u trećoj minuti

Dvoboj momčadi koje se bore za ostanak u MAXtv Prvoj ligi, Zadra i Slaven Belupa, pripao je momčadi sa Stanova. Štimčevi su izabranici pobijedili 1-0 i tako posljednje mjesto na ljestvici prepustili Istri 1961.

Odlučujući trenutak utakmice zbio se već u trećoj minuti. Korner s lijeve strane izveo je Želimir Terkeš, a na drugoj stativi Igor Banović glavom je uputio svijeću prema golu. S crte je gol uspio nakratko spriječiti gostujući golman Ivan Kardum, no odbio je samo do stative, pred nos Juri Jerbiću kojemu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu. Ipak, učinio je to rukom, no nitko od sudaca to nije primijetio.

Drugi je to prvenstveni gol 24-godišnjeg veznjaka momčadi Igora Štimca koji se u strijelce upisao i u remiju protiv Splita (1-1) na Stanovima u posljednjem kolu zimskog dijela prvenstva.

Ova je pobjeda Zadra bila druga u posljednjih osam utakmica i važna za povratak samopouzdanja nakon visokih poraza od Rijeke u prvenstvu (4-0) i Splita u Kupu (4-1). Slaven Belupo ostao je na sedmoj poziciji, s četiri boda više od njihovih nedjeljnih protivnika.