Gradski vrt dočekao prvu euro pobjedu nakon dugih 12 god.

Osijek je pobijedio andorsku Santa Colomu 3-1 u 1. pretkolu kvalifikacija Europske lige. Nakon 12 godina Europa se vratila u Gradski vrt na najljepši mogući način

Posljednju europsku utakmicu Gradski vrt vidio je još 2000. godine. Nakon dugih 12 godina Europa se vratila, a da stvari budu ljepše, vratila se pobjedom.

Osijek je pobijedio polu-amatere iz Andore 3-1 u 1. pretkolu kvalifikacija Europske lige. U prvoj utakmici od Santa Colome bili su bolji 1-0. Kao što je i trener Mršić najavio, nije bilo lako protiv momčadi koju sačinjavaju reprezentativci, ali i konobari.

Kvržić je zabio nakon 28 minuta pa se na odmor otišlo s golom prednosti. U nastavku su precizni bili Perošević (56') i Jugović (70'). Bousenine je zabio počasni gol devet minuta prije kraja.

U idućem pretkolu Osijek igra protiv značajno težeg protivnika, Kalmara. Nakon 14 kola 13. su od 16 momčadi švedskog prvenstva.

Osijek je prolazom zaradio 90.000 eura i taj novac značajno će pomoći klubu koji je u vrlo teškoj financijskoj situaciji.