Greška Pletikose za poraz od Lokomotiva Moskve

Spartak Stipe Pletikose izgubio je u gradskom derbiju od Lokomotiva 2-1. 'Splitska hobotnica' mogla je kod oba gola bolje reagirati

Vratar hrvatske reprezentacije i moskovskog Spartaka Stipe Pletikosa primio je dva gola u derbiju protiv gradskog suparnika Lokomotiva. Spartak je izgubio 2-1, a Plete je mogao kod oba gola bolje reagirati. Lokomotiv je poveo golom Biljaletdinova u 38. minuti, koji je iz blizine dao gol "splitskoj hobotnici" kroz noge. Gol za izjednjačenje zabija Pavljučenko u 71. minuti, a pobjedu Lokomotivu donosi Sičev na samom kraju utakmice. Lopta se odbila od Pletikose, te od još jednog igrača i došla do Sičeva, koji je gurnuo loptu u nebranjenu mrežu. Uskoro se približavaju dvije vrlo bitne reprezentativne utakmice s Estonijom i Rusijom u lipnju i bit će vrlo važno da Plete bude u formi u kojoj smo ga navikli gledati.