Pongračić zaustavio Haalanda, ali mu to ipak nije bilo dovoljno

Wolfsburg je od početka utakmice bio slabija momčad, a usprkos paru šansi na početku drugog poluvremena, nije baš zaprijetio Borussiji. Uz to, pred kraj utakmice ostali su i bez jednog igrača

Borussia Dortmund svladala je Wolfsburg na njihovom terenu u 27. kolu Bundeslige 2-0.

Iako početni stadij utakmice nije pružio previše uzbuđenja, već je u njemu Borussia znatno više imala loptu u nogama i kontrolirala tempo igre, a to im se isplatilo u 32. minuti kada je ubačaj u šesnaesterac kojeg je Haaland promašio stigao do Guerrera koji je naletio iz drugog plana i matirao golmana za 1-0 gostiju.

Početkom drugog poluvremena Arnold je imao odličnu šansu za Wolfsburg, poput ove koju su imali Haaland i Guerrero, no nije se dobro snašao, a Steffen je jednom pogodio gredu s 5-6 metara te drugi put poslao brutalan volej kojeg je ipak Borussijin golman Bürki uspio obraniti.

U 78. minuti Jadon Sancho briljantno je povukao prema naprijed, poslao loptu nadesno, a tamo se našao Hakimi koji je samo poslao loptu u mrežu za konačnih 2-0.

Do kraja utakmice Wolfsburg je zbog nezgodnog starta nakon intervencije VAR-a ostao bez Felixa Klausa koji je dobio crveni karton u 82. minuti.

Pongračić, koji je prošlog tjedna bio najbrži igrač Bundeslige s nevjerojatnom brzinom od 35,3 kilometara na sat je igrao cijelu utakmicu, a Brekalo je ušao u 64. minuti, iako je prije pandemije korona virusa pružao odlične partije. Nijedan nije imao pretjeran učinak na konačni rezultat, a možda bi Wolfsburgu upravo trebalo malo više Brekala na terenu kako bi poboljšali svoju napadačku učinkovitost...