Hajduk jedva: Autogol Osijeka donio Splićanima sva tri boda

U 17. kolu HNL-a Hajduk je u Splitu dočekao Osijek. Gosti su šokirali Poljud u 16. minuti. Hajduk se vratio i golom Vukušića i autogolom Gavrića na kraju slavio 2-1

Osijek je na Poljudu vodio dvije minute. Navijače u Splitu šokirao je Pavličić u 16. minuti. Imao je Osijek i prije toga sjajnu priliku iz kontre, no nisu uspjeli zabiti. Hajduk se brzo vratio u utakmice. Anas Sharbini napravio je gotovo sve, zaobišao je golmana Karduma i vratio Vukušiću kojemu nije bilo teško podmetnuti loptu za 1-1 u 18. minuti susreta. Osijek se na Poljud nije došao braniti, iako je trener Karačić jedva pronašao 11 igrača koji će istrčati na Poljud. Osječanima je nedostajalo čak osam igrača. Hajduk je tražio pobjedu za izlaz iz krize nakon šokantnog poraza od Istre u prošlom kolu. Hajduk je igrao dobro, ako izuzmemo taj gol koji su primili na početku. Imali su hajdukovci dista prilika za vodstvo, no do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. A mogao se promijeniti i na stranu gostiju. Fenomenalno je obranio Radošević jednu loptu nakon gužve iz kornera i spriječio novo vodstvo Osječana. Travnjak je bio izrazito loš, igralo se po blatu i igračima nije bilo lako. No uvjeti su bili jednaki za obje momčadi.

Hajduk je u drugi dio krenuo gladan gola. Mogli su Splićani zabiti već na samom početku, no istakao se sjajni golman Osijeka koji je odlično reagirao u nekoliko navrata. Osijek se nakon početne otvorene igre ipak povukao i čuvao tih 1-1. Hajduk je sve pokušao no lopta nije htjela u gol. I kad Hajduk nije uspio zabiti, Osijek im je pomogao. Centaršut Ibričića pogodio je nesretnog Gavrića, lopta je promijenila smjer ušla u gol u 86. minuti. Bilo je to dovoljno za pobjedu Hajduka koji i dalje izgleda prilično neuvjerljivo.