Hajduk konačno pobijedio, Rejin finiš bez napadača...

Golom Senijada Ibričića iz penala Hajduk je 1-0 pobijedio Lokomotivu i u 6. kolu HNL-a konačno nekoga uspio dobiti. Imali su bijeli 'milijun' šansi

Totalna agonija trajala je pet kola, toliko dugo Hajduk nikoga u HNL-u nije mogao dobiti. Ni Osijek ni Zadar ni Inter ni Rijeku ni Belupo... Tri poraza, dva remija i - kaos.
- Lokomotiva je dobra momčad, fizički moćna, a Nino Bule je odličan napadač - govorio je Edoardo Reja u najavi utakmice. A kada trener Hajduka tako govori o jednom novom prvoligašu, jasno je da je sve otišlo k vragu.
Reja je došao, uveo nova pravila, promijenio formacijski raspored i - izgubio u Rijeci. Lokomotivu je jednostavno morao dobiti, alternative nije bilo. Nije ni u nekim prošlim situacijama, ali ovoga puta je Hajduk uspio ono što ove sezone još nijedanput nije. Pobijediti nekoga. Napravili su to zahvaljujući Anasu Sharbiniju, koji je izborio penal u 59. minuti te Senijadu Ibričiću, koji je taj isti penal pretvorio u gol. Na koncu 1-0, minimalno i naizgled silno neuvjerljivo, ali mogao je Hajduk dobiti ovo i pet-šest razlike.
Ivan Kelava donedavno je bio na klupi Dinama, a danas je na golu Lokomotive. Da slučajno nije, Hajduk bi vjerojatno do prve pobjede u sezoni došao puno, puno uvjerljivijim rezultatom. Frcalo je na sve strane, pokušavali su splitski ofenzivci, ali Lokomotiva je sat vremena odolijevala taktikom 'parkirajmo autobus u šesnaesterac'. Ahmad, Anas, Ibro, Rubil, Cernat... Tko god je pokušao, prolazilo je pokraj ili iznad gola. Sve do te 60. minute, kada je Ibričić potkopavanjem loptu poslao u mrežu. Riskirao je, da je promašio vjerojatno bi mu Reja imao štošta za reći...
A nije ni taj Reja nedužan, protiv Lokomotive je pokazao da je Talijan nad Talijanima. Do kraja utakmice je bilo 14 minuta kada je četvrti sudac podigao maleni semafor i pokazao da Krešo Ljubičić mijenja - Ahmada Sharbinija. I nije se ništa promijenilo od Rijeke, Ahmad je i ovoga puta bio jedini napadač. A to znači da je Hajduk na svom travnjaku u završnici utakmice protiv Lokomotive igrao - bez napadača. Ili je Hajduk stvarno toliko loš ili čovjek još nije dovoljno upućen u odnose u hrvatskom nogometu.