Harden i Rocketsi se igrali sa potpuno raštimanim Bostonom

Šarić dobar sa 13 poena, 5 skokova i 2 asistencije u porazu Minnesote kod Wizardsa. Celticsi imaju samo tri pobjede u zadnjih deset utakmica, jučer su Bostonom bez problema projurili Rocketsi i Harden (42 poena)

Rocketsi su iz Bostona išetali sa pobjedom od 'samo' 11 poena razlike. 'Samo' jer je Houston imao i +28, a obrana Celticsa sličila na promenadu po kojoj se James Harden cijelu noć šetao kako ga volja. Nije bilo čudnog suđenja, nije bilo Hardenovih iznuđivanja faulova. Jednostavno im je utrpao 42 poena zato što je ispred sebe imao u svakom pogledu inferiornog protivnika.

Boston je u zadnjoj četvrtini došao na osam poena zaostatka, ali realno - Kelti niti u jednom trenutku nisu izgledali kao momčad koja bi mogla žešće zabrinuti petu momčad Zapada. Celticsi su 100% u play-offu no sve manje (ako uopće) težine imaju riječi Kyrie Irvinga (24-9-6) "Ja i dalje ne vidim tko bi nas to mogao dobiti u sedam utakmica". Ovako kako igraju već mjesec dana: bilo tko na koga će naletiti u prvom kolu doigravanja (Philadelphia sa Embiidom, Simmonsom, Harrisom i Butlerom ili Bogdanovićevi Pacersi).

Šarić dobar, Wolvesi gube

Dario Šarić bio je dobar, ali Minnesota je unatoč vrlo dobrom prvo poluvremeu izgubila u Washingtonu od nimalo neodoljivih Wizardsa (121:135). Šarić je igrao 23 minute, ubacio 13 poena (šut 5/9, za tricu 1/3, sa crte slobodnih bacanja 2/5) te dodao 5 skokova i 2 asistencije, a njegova se močad u drugom poluvremenu (već 'po navici) jednostavno raspala po šavovima. Kod Washingtona najbolji je bio 'živac' Bobby Portis s 26 poena i 12 skokova, a kod Wolvesa Karl-Anthony Towns sa 28 koševa i 10 skokova.

Minnesota nestaje u drugom poluvremenu, a New York nije postojao u prve 24 minute kod Clippersa. Na poluvrijeme se u Los Angelesu otišlo s ovim rezultatom: Clippers vs Knicks 82:46. Na kraju je sve završilo s 21 razlike za LAC i to uz posve solidno izdanje Ivice Zubca - 7 poena (3/9), 11 skokova, 5 asistencija, 1 'banana'.

U Charlottei sjajan je bio Jusuf Nurkić (26-15-6) pa je Portland lako došao do šeste pobjedu u zadnjih sedam utakmica. Oklahoma je i bez Paula Georgea (zbog ozljede tamena propustio treću utakmicu zaredom) pobijedila Grizlije iz Memphisa, a Toronto je doživio ni po čemu očekivani poraz kod Detroita nakon produžetka - 112:107 za Pistonse uz 27 poena Blakea Griffina. Cleveland je kod kuće pobijedio Orlando (107:93), a Ante Žižić nije nastupio.

10. LA Lakers 63 7083:7178 0.476
11. Minnesota 63 7091:7104 0.460
12. New Orleans     65 7539:7480 0.446
13. Dallas 62 6712:6770 0.435
14. Memphis 65 6571:6741 0.385
15. Phoenix 64 6818:7443 0.203