Hoffenheim je ponovno preuzeo vrh, Bayer izgubio

Nogometaši Bayera iz Leverkusena posrnuli su na gostovanju kod Arminije u Bielefeldu 2-1. Hoffenheim je pobjedom u Kölnu iskoristio priliku

Iako je njemački reprezentativac Patrick Helmes zabio svoj 11. bundesligaški gol ove sezone, momčad iz Leverkusena nije se uspjela spasiti u Bielefeldu. Pobjedu je okusio i hrvatski stoper Andre Mijatović, koji je, ušavši u igru u 81. minuti, upisao prve bundesligaške minute ove sezone. To su iskoristili nogometaši Hoffenheima i pobjedom 3-1 protiv Kölna ponovno preuzeli vrh u Bundesligi. Poveli su golom Senegalca Dembe Ba u 32. minuti na asistenciju sjajnog Bosanca Vedada Ibiševića. Ibišević je zabio preostala dva gola za goste, pa tako i odlučujući, nakon smanjenja domaćih na 2-1, iz krasnog solo prodora. Napadač reprezentacije BiH, koji je prošle srijede dva gola zabio i Slovencima u prijateljskoj utakmici, na brojkama je od 16 golova i sedam asistencija u 14 ovosezonskih bundesligaških nastupa. Sastav Energieja poveo je na Allianz Areni 1-0 golom Albanca Skele iz slobodnog udarca, no to je bilo sve što su učinili protiv Bayerna (4-1 za Bavarce). Za goste je Ivan Radeljić odradio svih devedeset minuta, a Stiven Rivić prvih 45. Identičnu je pobjedu upisao Wolfsburg na svom Volkswagen stadionu. Novu je pobjedu (3-2) upisala Hertha Joea Šimunića, i to na gostovanju kod Bochuma. Vodili su Berlinčani 3-0 golovima Raffaela, Kačara i Cicera do 39. minute. U nastavku su domaći uspjeli smanjiti, ne i izjednačiti. Šimunić je u 33. minuti lijevom nogom pucao prema golu domaćeg vratara Fernandesa, nakon čega je mladi srpski veznjak Gojko Kačar zabio za 2-0. S dva gola Halila Altintopa Schalke je u Gelsenkirchenu nadigrao Borussiju iz Mönchengladbacha 3-1. Pri prvom mu je lijepo asistirao Ivan Rakitić, koji je za domaće odigrao svih devedeset minuta.