Hornetsi i Cavaliersi na korak do drugoga kruga

U nedjelju su odigrane četiri utakmice prvoga kruga NBA doigravanja, a pobjede su ostvarili Cleveland, Detroit, Phoenix i New Orleans

Na Istoku su veliki posao obavili Cleveland i Detroit. Cavaliersi su u Washingtonu svladali Wizardse 100-97, te poveli s 3-1 u pobjedama. James je susret završio s 34 koša (11-25 iz igre), 12 skokova i 7 asistencija, a West je bio drugi strijelac Clevelanda s 21 košem. Antawn Jamison je predvodio Wizardse s 23 koša i 11 skokova, dok je Caron Butler dodao 19 koševa.
Detroit Pistonsi svladali su Philadephiju 93-84 u njezinom Wachovia Centeru, te poravnali omjer u pobjedama na 2-2. Pistonsi su uspjeli nadoknaditi zaostatak od 14 koševa u prvom poluvremenu, te su dominantnom igrom u nastavku izborili vrlo važnu pobjedu. Briljirao je Tayshaun Prince, koji je za 23 koša gađao 11-12 iz igre! Rasheed Wallace je dodao 20 koševa, a Richard Hamilton i Chauncey Billups su dodali po 18 koševa, iako su obojica bili debelo ispod 50% u šutu iz igre. U domaćoj momčadi su Andre Miller i Willie Green postigli po 13, a Andre Iguodala i Samuel Dalembert po 12 koševa.
Phoenix Sunsi upisali su prvu pobjedu protiv Spursa, svladali su ih 105-86. Sunsi su sjajno otvorili utakmicu, te su već nakon prve četvrtine vodili s 34-13, a nakon prvog poluvremena 65-43. Francuz Boris Diaw odigrao je jednu od najboljih utakmica u karijeri. Postigao je 20 koševa, uz 10 skokova i 8 asistencija. Raja Bell je 21 od ukupno 27 poena postigao u prvom poluvremenu. Sunsi su u osnovnom dijelu sezone dobili svih 11 utakmica u kojima je Bell postigao 20 ili više koševa. Gordan Giriček odigrao je za domaćina 23 minute i upisao 7 poena, 1 skok, dvije osvojene i jednu izgubljenu loptu. Zagrepčanin je za dva poena šutirao 1-5, za tricu 1-2, a slobodna bacanja 2-2. Spurse je predvodio Tony Parker s 18 koševa, nakon što je u trećoj utakmici ubacio 41 koš, rekord karijere. Tim Duncan je imao 14 koševa i 10 skokova. Međutim, obojica su imali loš šut iz igre, Parker 7-17, a Duncan 6-18.
New Orleans Hornetsi su slavili u gostima kod Dallasa 97-84, te su poveli s 3-1 u pobjedama. David West je postigao 24 koša uz 19 skokova, a Predrag Stojaković je dodao 19 poena kod New Orleansa. Kod Dallasa, Dirk Nowitzki je uz uz 22 koša imao i 13 skokova, a Jason Terry je dodao 20 poena.