Hrvati vrlo dobri na SP-u u ultramaratonu (100 km) u Dohi

U subotu se u katarskom glavnom gradu Dohi održalo Svjetsko prvenstvo u ultramaratonskoj dužini od 100 kilometara, a nastupilo je i petero hrvatskih trkača

Jedan od najiscrpljujućih sportova svakako je ultramaraton u kojemu se neprekidno trči 100 kilometara, što je udaljenost između, primjerice, Zagreba i Novske.

Ovaj petak u Dohi u Kataru održalo se Svjetsko prvenstvo u toj disciplini, a Hrvatska je imala četvero predstavnika koji su ostvarili dobre rezultate.

U muškoj konkurenciji Robert Radojković bio je na sjajnom 30. mjestu od 144 trkača koji su završili utrku. Dužinu je istrčao u vremenu od sedam sati, 24 minute i 35 sekundi, gotovo sat vremena sporije od pobjednika Maxa Kinga iz SAD-a.

Kod ženskih trkačica sjajno sedmo mjesto osvojila je Veronika Jurišić (7:51:06), 54. u ukupnoj konkurenciji. Marija Vraić Trošić bila je 12. (8:00:57), a Antonija Orlić 36. s vremenom od devet sati, 49 minuta i 29 sekundi. Pobijedila je Britanka Ellie Greenwood (7:30:44).