Hrvatice Bjeloruskinjama zabile 43 u važnoj pobjedi

Hrvatske rukometašice pobijedile su u 1. kolu skupine II drugog kruga Europskog prvenstva koje se održava u Makedoniji Bjelorusiju 43-35

Hrvatice nisu dobro startale u susret u kojem su u uvodnim minutama igrala podređenu ulogu. Drugi dio prvog poluvremena pokazao je rastrčaniju i precizniju Hrvatsku koja tako na odmor odlazi s tri pogotka prednosti. U drugom dijelu uslijedila je još uvjerljivija igra Zovkovih izabranica, čijih je deset pogodak prednosti na kraju pretvoreno u nešto manju, ali još uvjerljivu pobjedu. U redovima pobjedničke ekipe istaknula se Dijana Golubić sa 12 golova, tri manje od nje za Bjelorusiju postigla je Natalija Platanovič. Ovom su pobjedom Hrvatice zadržale izglede za plasman u polufinale. U sljedećem kolu hrvatske rukometašice igraju protiv Rusije u srijedu s početkom u 16.15 sati.

HRVATSKA-BJELORUSIJA 43-35 (21-18)
HRVATSKA: Knezović, Grubišić; Tatari, Jukopila, Golubić 12, Ambroš 1, Gaće, Arslanagić 6 (2), Pušić 6, Pavić 3, Horvat 2, Penezić 6 (1), Franić 5 (3), Lovrić 2
BJELORUSIJA: Jevdokimovič, Abramovič; Kamenščikava 4, Mahilina 3 (1), Ir. Haizhutsitse, Bobrik 1, Platanovič 9, Bulava 1, Arcjukovič 6, In. Haizhutsitse 1, Kurčankova 3, Dronava 1, Milaja 2, Hrihorjeva 4
SEDMERCI: Hrvatska 11 (6), Bjelorusija 1 (1)
ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta , Bjelorusija 12 minuta