Hrvatska izgubila u Makedoniji, ali slavi odlazak na Euro 2008.!

Unatoč porazu od Makedonije u Skoplju hrvatski nogometaši imaju razloga za slavlje jer su zbog poraza Rusije u Izraelu prijevremeno izborili Europsko prvenstvo

Makedonija - Hrvatska 2-0 (0-0)

Makedonija (3-4-1-2): Miloševski - Sedloski, Mitreski, Noveski - Lazarevski, Šumulikoski, Grozdanovski, Popov - Tasevski - Naumoski, Maznov; izbornik: Srećko Katanec

Hrvatska (4-4-2): Pletikosa - Ćorluka, Šimić, R. Kovač, Šimunić - Srna, N. Kovač, Modrić, Kranjčar - Eduardo, Petrić; izbornik: Slaven Bilić

Glavni sudac: Frank de Bleeckere (Belgija)

Tijek utakmice:

• 1' - Počela je utakmica na Gradskom stadionu u Skoplju. Teren je u katastrofalnom stanju. Kiša pada nešto slabije.
  • 11' - Mala gužva u makedonskom šesnaestercu, ali Eduardo preslabo dodaje do Petrića.
  • 16' - Srni na desnoj strani u izglednoj poziciji lopta bježi u aut
  • 18' - Hrvatska je u posljednjih nekoliko minuta preuzela inicijativu i većina igre odvija se na makedonskoj polovici terena
  • 27' - ŽUTI karton za Naumoskog nakon prekršaja na Robertu Kovaču
  • 29' - Lazarevski srušio Eduarda u šesnaestercu, ali sudac samo odmahuje rukom
  • 30' - Gužva na tribinama... Hrvatski navijači su bacili već drugu baklju na teren, a makedonska policija brojčano je pojačala prisutnost na tom dijelu stadiona
  • 33' - Najbolja prilika utakmice. Naumoski nabacuje s desne strane, no Pletikosa u zadnji tren kupi loptu ispred Maznova
  • 35' - Opet ružne scene na tribinama, gdje je izbio veliki sukob makedonske policije i hrvatskih navijača. Zbivanja na terenu trenutačno su u drugom planu...
  • 38' - Srna i Ćorluka dobro kombiniraju na desnoj strani, ali makedonska obrana dobro reagira i loptu izbija izvan vlastitog šesnaesterca
  • 42' - U igru je umjesto Mladena Petrića ušao Mario Mandžukić. Zasad nije poznato zašto je Petrić napustio teren, iako se zna da je već uoči utakmice imao problema s ozljedama. Za Mandžukića je ovo debi u reprezentativnom dresu
  • 45' - Bez obzira na rezultat u Skoplju Hrvatska je osigurala nastup na Europskom prvenstvu u Austriji i Švicarskoj! Rusija je izgubila od Izreala 2-1 u Tel Avivu...
  • 53' - Odlična šansa za Eduarda i najbolja prilika za Hrvatsku nakon preciznske dubinske lopte Srne. Loptu je s crte izbio Mitrovski
  • 56' - Srna silovito i precizno puca iz slobodnog udarca, ali makedonski golman Miloševski zaustavlja njegov udarac
  • 70' - GOOOL! 1-0 vodi Makedonija nakon što se Maznov probio po lijevoj strani, odigrao dupli pas s Naumoskim i pored neomoćnog Pletikose zabio za vodstvo
  • 75' - Umjesto Nike Kranjčara u igru je ušao Ognjen Vukojević
  • 79' - GOOOL! 2-0 za Makedoniju nakon što je hrvatska obrana krivo postavila ofsajd-zamku, a Naumoski istrčao sam pred Pletikosu i neometano zabio za 2-0
  • 85' - U igru umjesto strijelca drugog gola Naumoskog ulazi Položani
  • 90' - Umjesto Sedloskog u igru ulazi Grnčarov
  • 90' - Igraju se još dvije minute sudačke nadoknade i Hrvatska je sve bliže prvom porazu u ovom kvalifikacijskom ciklusu.

KRAJ UTAKMICE - Hrvatska je po prvi put poražena u kvalifikacijskom ciklusu za Euro 2008. Bio je to ujedno i prvi poraz Slavena Bilića na klupi hrvatske reprezentacije. No unatoč porazu 'kockasti' imaju razloga za slavlje jer poraz Rusije u Izraelu Hrvatskoj je osigurao plasman na Europsko prvenstvo.