Hrvatski juniori osvojili tri zlata i ukupno pet medalja na EP-u

Velika berba mladih hrvatskih predstavnika na Europskom prvenstvu u taekwandou koje je ugostilo Sarajevo. Od ukupno pet medalja Hrvati su su osvojili tri zlatne

Hrvatski predstavnici u taekwondou osvojili su tri zlata i dvije bronce na Europskom juniorskom prvenstvu u Sarajevu.

Nika Karabatić iz splitskog Marjana bila je zlatna u kategoriji do 52 kilograma svladavši u finalu Francuskinju Ducos prekidom u 2. rundi, a njezina klupska kolegica Bruna Duvančić osvojila je također zlato u kategoriji do 49 kg, svladavši u finalu Turkinju Senyurt s 8-5.

Treće zlatno odličje za Hrvatsku polučio je Vito Krpan iz zagrebačke Dubrave, koji je u finalu kategorije do 78 kg bio bolji od Turčina Simseka s 34-16.

Brončana odličja pripala su Ivani Duvančić iz Marjana (do 55 kg) i Daniel Barun iz splitskog ST-Kwana (do 78 kg).