Hrvatski taekwondoaši vratili su se iz Belgije sa šest medalja

Dva zlata i četiri bronce donijeli su najbolji hrvatski tehničari s jakog G1 turnira u belgijskom Lommelu. Ovoga puta najbolji su bili senior Borna Pečko te kadetski tim koji čine Ivan Klarić, Marin Hlad i Mislav Pečko

Na Otvorenom prvenstvu Belgije protekli vikend u Lommelu, hrvatska taekwondo reprezentacija u formama osvojila je šest medalja. Pod vodstvom trenera Davora Prđuna, Domagoja Pečka i Mirka Bertečića nastupila su 23 natjecatelja.

Zlatni su bili Borna Pečko (seniori 18+ freestyle) te kadetski tim u sastavu Ivan Klarić, Marin Hlad i Mislav Pečko.

Bronce su osvojili juniorka Hana Vlašić, koja je i lanjska europska kadetska prvakinja, Lana Prđun (juniorke, freestyle), juniorski freestyle par (Lana Prđun i Marin Hlad) te Ivan Kaić (seniori -40).

Uspješni su bili i ostali reprezentativci. Matea Beršinić plasirala se u finale i osvojila 5. - 8. mjesto (seniorke -30), Irena Pečko (6. mjesto), kadetski par Prđun-Hlad (6. mjesto), a u polufinale su prošli i seniorka Martina Ćosić te juniori Josip Šteko, Lea Matešić i Lucija Jazić.