Hrvatskim košarkašima i treći poraz za 14. mjesto na Euru...

Hrvatska je u natjecanju po skupinama bila treća i nije izborila četvrtfinale. Nakon poraza od Italije i Španjolske, stigao je i treći poraz na oproštaju turnira od Latvije 76-90

Košarkaši Hrvatske završili su na Europskom juniorskom prvenstvu (U-18) u turskom Samsunu na 14. mjestu nakon što su u četvrtak izgubili od Latvije 76-90.

Kod Hrvatske najbolji su bili Leo Čizmić sa 18 i Lovro Buljević sa 13 poena, a ekipu Latvije predvodio je Roberts Blumbergs sa 23 koša.

Hrvatska je u natjecanju po skupinama bila treća i nije izborila četvrtfinale. Hrvatski juniori poraženi su u skupini od Italije (78-84) i Španjolske (62-74), te su svladali Švedsku sa 78-77.

Košarkaši Francuske osvojili su naslov prvaka nakon što su pobijedili Litvu sa 75-68, a briljirao je branič Frank Ntilikina s 31 košem. Treće mjesto osvojila je reprezentacija Italije koja je svladala Njemačku 74-68.