Iker obranio penal Eto’ou, ali Barcelona je pobijedila

Barca je napadala, Real je teško izlazio iz svoga šesnaesterca. Iako je najbolju priliku do 70. minute imao Drenthe, koji je išao sam prema golu

Barcelona je napadala, Real je teško izlazio iz svoga šesnaesterca. Iako je najbolju priliku do 70. minute imao Drenthe, ali je pogodio Barcina golmana Valdesa. I onda je Samuel Eto’o stavio loptu na bijelu točku, pucao, no, Iker Casillas sjajno je obranio. I minutu dvije poslije obranio je Etoo’u udarac sa vrha šesnaesterca, a zatim je debitant Palanca zamalo doveo Real u vodstvo. Činilo se da Real neće izgubiti veliki derbi na Camp Nou, ali “tragičar” Eto’o je u 85. minuti uspio ugurati loptu u mrežu za pobjedu Barce. Koju je golom za 2-0 potvrdio Messi u 90. minuti.