Iniesta zabio u 116. minuti za pehar svjetskog prvaka

U finalu Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi igraju Španjolska i Nizozemska. Andres Iniesta zabio je gol za njihov prvi naslov prvaka tek u 116. minuti

POČETNI SASTAVI:
Španjolska: Casillas - Ramos, Puyol, Pique, Capdevilla - Iniesta, Xavi, Alonso, Sergio, Pedro - Villa
Nizozemska: Stekelenburg - Der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst - Robben, De Jong, Van Bommel, Sneijder, Kuyt - Van Persie

Počeo je veliki finale u Johannesburgu! Španjolci u rezervnim crnim, a Nizozemci u narančastim dresovima. Nijedna momčad od 1966. i Engleske, nije pobijedila u finalu SP-a u rezervnim dresovima. Kakva prilika za Španjolsku! Xavi je nabacio, Ramos glavom pucao, a Stekelenburg sjajno obranio.
Dobro su krenuli i jedni i drugi u utakmicu. Ramos je sjajno prošao Kuyta i pucao, no odbijaju Nizozemci. Nakon kornera probao je Villa, ali nema gola. Španjolci su bolji. Obje momčadi igraju agresivno, ima dosta faulova, a do 23. minute i četriri žuta kartona, po dva za svaku reprezentaciju. Kakav start De Jonga! Ni Cro Cop ga se ne bi posramio. Brutalno je nogom u prsa pogodio Alonsa. Dobio je samo žuti karton. Pedro je pokušao u 38., ali lopta je otišla kraj gola. Uzvraća Robben, ali Casillas brani. Gotovo je prvo poluvrijeme. Počelo je drugo poluvrijeme. Odmah prijeti Španjolska. Capdevilla je promašio cijelu loptu. Nizozemci nastavljaju s oštrom igrom. Bit će pravo čudo budu li utakmicu završili sa 11 igrača. Čak petorica imaju žute. I kakva prilika! Robben je u 62. išao sam na golmana, ali kakva obrana Casillasa! Španjolska uzvraća preko Ville, ali samo korner! Razbuktala se utakmica. Villa iz slobodnjaka - preko gola. Villa na dodavanje Xavija - golman brani. Raspucao se španjolski napadač. Iz kornera Ramos glavom preko gola! Bila je to odlična prilika za braniča Reala, no Ramos nikako ne može zabiti na ovom SP-u. Opet stopostotna prilika za Nizozemsku. Robben je ostavio u Puyola i sjurio se prema Casillasu, no španjolski kapetan ponovno vrhunski reagira. Baca se u noge Nizozemcu i odnosi loptu. Sve smo bliže produžecima. Još jedno ružno finale SP-a bliži se isteku regularnih 90 minuta. Španjolska se preselila u napad, a Nizozemci samo čekaju jednu savršenu kontru. Isteklo je 90 minuta. Po drugi put za redom svjetskog prvaka ćemo dobiti nakon produžetaka. Počeli su produžeci. I opet ista slika. I jedni i drugi igraju od noge do noge kao i u prvoj minuti. U 95. minuti Fabregas se sam sjurio prema Stekelenburgu, no nizozemski golman brani nogom kao nekoliko minuta prije njegov kolega na drugoj strani. Ostaje 0-0.
Nova prilika Španjolaca. Jesus Navas s desne strane u kaznenom prostoru je odlično vagao obranu 'oranja'. Dva igrača u narančastom samo su ga gledali, a Navas je nesmetano puknuo prema golu, no loptu odbija nizozemska obrana. Kraj je prvog produžetka, a milijuni navijača diljem svijeta još nisu vidjeli gol. Ovo doista već postaje naporno čak i za silne trubače na tribinama. Čak su i vuvuzele tiše no inače. Ušao je napokon i Fernando Torres. Zamijenio je umornog Villu koji tako neće postati 'zlatna kopačka'. Ako Sneijder ne zabije u ovih 15 minuta, najbolji strijelac SP-a bit će Thomas Müller koji je zabio pet puta i dodao tri asistencije. Crveni karton za Heitingu. Iniesta je prevario pola obrane, a na 20-ak metara ruši ga Heitinga koji dobiva drugi žuti. Xavi je iz slobodnjaka puknuo preko gola.
Napokon GOL!!! Andres Iniesta zabio je nakon asistencije Fabregasa. Cesc je uzeo jednu 'ničiju' loptu na 16 metara od gola i podvalio je za Iniestu koji je desno od gola napravio dva koraka i zabio lijep gol vjerojatno za naslov prvaka svijeta. Kraj!!